Автомобільне освітлення
 

Гнучкі органічні світлодіоди для освітлення автомобіля

Задні вогні з гнучкими органічними світлодіодами

Технологія органічних світлодіодів відкриває цілком нові можливості дизайну для джерел світла та завойовує інтерес клієнтів у автомобільній промисловості. Органічні світлодіоди — це пласкі джерела світла, що виробляють більш рівномірне світло, яскравість яких можна індивідуально та поступово зменшувати.

Швидкий розвиток технології органічних світлодіодів

Ще одна чудова характеристика цієї технології — її гнучкість. Окрім увігнутого та опуклого згинання, органічні світлодіоди мають насічки у зоні освітлення. В ході проекту R2D2, який підтримувався Федеральним міністерством освіти та досліджень Німеччини (BMBF), було проведене дослідження гнучких органічних світлодіодів — цілком нового поля діяльності для розробників. Інженери Osram встановили гнучкі органічні світлодіоди у тривимірні модулі Hella та інтегрували їх у задні ліхтарі відповідно до дизайну, наданого компанією Audi.

Оскільки гнучкі органічні світлодіоди складаються з трьох індивідуально керованих сегментів з регульованою яскравістю, вони не потребують відбивачів, світлових напрямних або подібних оптичних приладів для того, щоб їх можна було побачити з будь-якого кута зору. Представлена Osram демонстраційна модель ліхтаря заднього світла виготовлена з нержавіючої сталі як основи, і тому є надійною для використання на автомобілях.

На сьогодні світло, випромінюване гнучким світлодіодом, вже відповідає чинним стандартам ЄЕК щодо інтенсивності світла та кольорів випромінення для задніх ліхтарів. Після успішного завершення проекту та першого масового випуску автомобілів з наднизькопрофільним, але заснованим на жорсткому склі органічним світлодіодом, які зараз виходять на ринок, очікується, що гнучкі органічні світлодіоди будуть готові до серійного виробництва вже через кілька років.

Osram та проект R2D2

Компанія Osram є визнаним виробником органічних світлодіодів та безпосередньо бере участь у проекті і підтримує швидку та детальну оцінку результатів проекту. В рамках цього дослідження була створена згадана демонстраційна модель гнучкого органічного світлодіодного ліхтаря заднього світла.

Проект R2D2 інформує громадськість про застосування органічного світлодіода та призводить до технологічного прогресу, який стане конкурентною перевагою німецьких компаній.

Огляд переваг ліхтарів заднього світла з гнучкими органічними світлодіодами:

  • 2,5-вимірне джерело світло органічного світлодіода.
  • Кілька сегментів з регульованою яскравістю.
  • Можливість увігнутого та опуклого згинання.
  • Дизайн довільної форми відкриває нові можливості.
  • Висока однорідність з простими рішеннями управління світлом.

Додаткова інформація:

Прес-реліз: Osram представляє гнучкі органічні світлодіоди для освітлення автомобіля Задні органічні світлодіодні ліхтарі для BMW M4 GTS
Демонстраційна модель гнучкого органічного світлодіода

Демонстраційна модель з гнучким органічним світлодіодом

Автомобільні інструменти

Ознайомтесь із захопливими інтерактивними інструментами OSRAM

Додаткова інформація